משחקי שיווי משקל - העברת משקל לרגלייםpress to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

תוספת נחמדה תהיה הרמת האגן באמצעות חגורה במפשעות. 

תרגול בזוגות - כלב ראש למטה ודאנדאסנא. העוצמה בתנוחה היא דחיפת האגן של המתרגל בכלב לאחור כך שכל המשקל עובר לרגליים. במידה ולא מגיעים לרצפה מוטב להגביהה עקבים עם קוביות.

מתיחה בשלשות בתנוחת כלב ראש למטה. תמיכה של המרפקים תמנע קריסה שלהם ותאפשר להאריך את הגוף הקדמי לאגן ולהעביר משקל לכריות האצבעות בכפות הידיים.

הרמת המרפקים ומתיחת האגן לאחור מעבירה משקל לרגליים ומשאירה את הידיים קלות. בכדי לא לאבד את השתרשות כפות הידיים מוטב לעמוד אליהם ולסייע בכך להשתרשות שלהן.

לפרוס כנפיים ולעוף. ...

המשקל מועבר לרגליים משריש אותן היטב ומייצב אותן כך שהמתרגל התחתון יכול לפרוס ידיים לצדדים בשיווי משקל מושלם.

ידיים משולבות מעלה ...

בן הזוג העליון היושב בדאנדאסנא יכול להרים את צידי המפשעות של המתרגל מעלה ולסייע לו לאזן את האגן.

משחקי שיווי משקל

 

תנוחות היוגה דורשות איזון מושלם בגוף. אנו מעוניינים לשאת את המשקל באופן שווה בכל נקודות המגע של הגוף ברצפה.  לרובנו יש נטייה בתנוחת הכלב ראש למטה ליפול עם המשקל לכיוון כפות הידיים לכן אנו מכוונים תשומת לב מיוחדת להעברת המשקל לרגליים ולהשתרשות שלהן.

כלב ראש למטה בשלשות - שתי התמונות הראשונות קריסת המרפקים מטה - הקריסה לכיוון הידיים באה לידיי ביטוי פעמים רבות בקריסה של האמות והמרפקים מטה, כך שכל מרכז הכובד של המשקל בידיים נופל על שורש כף היד. בכדי לאזן את חלוקת המשקל של הגוף בתנוחה אנו מרימים את המרפק  הפנימי מעלה כך שהאמות יהיו בקו אחד עם הזרועות.

השתרשות שווה בכף היד - תנועה זו מאפשרת העברה של המשקל משורש כף היד לכריות האצבעות כך שההשתרשות תהיה שווה גם על הכריות וגם על שורש כף היד.

הארכת הגוף הקדמי מעלה - חלוקת משקל שווה בכף היד מאריכה את האמה והזרוע הפנימיים ואת כל הגוף הקדמי כלפי מעלה. החלק הקדמי של הגוף נוטה להיות דל ולקרוס כלפי מטה, מתיחה מכריות האצבעות מעוררת את הגוף הקדמי ומאפשרת הארכה טובה שלו כך שהאמות הזרועות והצלעות הקדמיות נעות בקו אחד כלפי מעלה.קונטרה משני הקצוות של הגוף - בכדי לאזן את חלוקת המשקל בין הידיים לרגליים. המתרגל המסייע בהרמת המרפקים דורך על כפות הידיים, בעוד המסייע הנוסף מותח את האגן לאחור בחגורה.תרגול בזוגות - כלב ראש למטה ודאנדאסנא

הישיבה מעל האגן של המתרגל בכלב ראש למטה לא נועדה לשם האקרובטיקה בלבד אלא מיועדת בכדי לסייע להתרגל להעביר את המשקל מהידיים לרגליים. המתרגל היושב בדאנדאסנא דוחף בעזרת האגן והרגליים שעל הקיר את האגן של המתרגל התחתון בכלב ראש למטה לאחור..העברת המשקל לרגליים למאפשרת יציבות מפתיעה. עד שהידיים צפות ועולות מעלה ונפרסות לצדדים. ההשתרשות של העקבים ועבודת הרגליים מועצמת ומאפשרת איזון ושיווי משקל גם ללא תמיכה הידיים.

יש לשים לב להניח הגבהה של קוביות מתחת לעקבים, למתרגלים אשר העקבים שלהם אינם משתרשים היטב מטה בתנוחה.התחושה נפלאה כמעט כמו לעוף ....