כפיפות לאחור עם קוביות - השתלמות יוגה אוגוסט 
press to zoom
press to zoom
IMG_0446.JPG
IMG_0446.JPG
press to zoom
IMG_0449.JPG
IMG_0449.JPG
press to zoom
IMG_0453.JPG
IMG_0453.JPG
press to zoom
press to zoom
press to zoom
IMG_0456.JPG
IMG_0456.JPG
press to zoom
IMG_0459.JPG
IMG_0459.JPG
press to zoom

תמונה 9 - אורדווה דניוראסנא ידיים על קוביות. 

תמונה 8 - אורדווה דניוראסנא. עצם הפיוביס באגן היא החלק הגבוהה בתנוחה. 

תמונה 6 - צאטוש פאדאסנא עם קוביות. האגן תןפס גובהה...

תמונה 7- אורדווה דניוראסנא. הרגליים מוגבהות על קוביות מאפשר השתרשות טובה של כפות הידיים. 

תמונה 5 - פתיחת חזה אדירה. כפות ידיים פונות לאגן. זרועות מסתובבות זו כלפי זו ומתארכות מעלה.

תמונה 4 - פורווטאסנא עם קוביות. כפות הידיים פונות לצדדים.

תמונה 1 - אדו מוקאה שוואסנא 

כלב ראש למטה עם קוביות

תמונה 2 - צטוראנגאסנא עם קוביות. 90 מעלות בין זרוע לאמה. 

תמונה 3 -אורדווה מוקאה שוואסנא 

כלב ראש למעלה עם קוביות

כפיפות לאחור עם קוביות

השימוש בקוביות מאפשר בפשטות לתפוס גובהה ולהעביר משקל ובכך לאפשר פתיחה טובה בתנוחה.

כמה מילים על תרומת הקוביות בתנוחות השונותברכת השמש עם קוביות - ההגבהה של הידיים על הקוביות מאפשרת לתפוס גובהה ומביאה קלילות לתנוחה. 

 

כלב ראש למטה - היא מסייעת לחלוקת המשקל בין הידיים לרגליים, הרמת הידיים תשריש את כפות הרגליים ותעצים את העבודה של הרגליים.

 

צטוראנגאסנא - במיוחד בצטוראנגאסנא תאפשר להעביר משקל לרגליים, על פני נפילה לידיים, כך שנעשה שימוש בשיווי משקל בין הרגליים לידיים, במקום שימוש בכוח.

 

בכלב ראש למעלה - השימוש בקוביות מאפשר הרמה טובה של בית החזה ופתיחה של חגורת הכתפיים. בתנוחה זו הקוביות יסייעו להרמת הירכיים מהרצפה ובו זמנית להידוק הזנב מטה ולפנים אל בין הקוביות.

 

פורווטאסנא (תמונה 4-5) - הנחת כפות הידיים על הקוביות שוב מקלה על הרמת האגן ועל פתיחת החזה. שימו לב יש שתי וואריאציות להנחת כפות הידיים בתנוחה תמונה 4 - כפות הידיים פונות כלפי חוץ. סיבוב זה מסייע לסיבוב של הזרועות זו כלפי זו כנדרש בתנוחה. למי שיש היפראקסטנשיין במרפקים יש להימנע מיישור מלא של הידיים. וואריאציה זו איננה מתאימה עבורכם משום שמעודדת את הפתולוגיה. תמונה 5 - כפות הידיים פונות לאגן, זו הוואריאציה הקלאסית של התנוחה, יש להקפיד על סיבוב הזרועות זו לזו תנועה זו יותר מורכבת במנח זה, מאפשרת הברגה טובה של עצם הזרוע במפרק ובכך עוצמתה.

 

צאטוש פאדאסנא (תמונה 6) - הרמת האגן על קוביות מעצימה את הידוק הזנב והרמת האגן כך שעצם הפיוביס / הערווה היא החלק הגבוהה בתנוחה. ההשתרשות הטובה של כפות הרגליים מאפשרת גם להגיע לפתיחה טובה של בית החזה. בקיצור מקסימום פתיחה, מינימום עבודה.

 

אורדווה דניוראסנא (תמונות 7-9) - ההמשך הטבעי של התנוחה הקודמת היא תנוחת הגשר. תמונה 7-8 - הרמת הרגליים מקשה מעט על ההתרוממות לתנוחה אולם מפצה בגדול במרחב שמאפשרת. במיוחד מסייעת ליישור מלא של הידיים ולפיחה טובה של בית החזה. תמונה 9 - הרמת הידיים על הקוביות מאפשרת השרשה טובה של הרגליים ומהם פתיחה של החזה לכיוון הקיר. הרמת העקבים מסייעת ליצור גובה ולהעביר משקל לידיים. 

 

מפתיעה עד כמה קוביות מאפשרות ממש להמריא, לתפוס גובהה ולרכך את המאמץ המושקע בתנוחה. מקסימום פתיחה ומינימום מאמץ. הקוביות מכוונות לעבודה על שיווי משקל נכון ומסייעות לאיזון ויישורת ובכך עוצמתן. אז אם אתם רוצים לתפוס מעט גובהה תרגלו עם קוביות ותמריאו.