כפיפות לפנים עם קוביות - השתלמות יוגה מתקדמת - אוגוסט 2013
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

אופוישטקונאסנא - מתיחת הידיים על קוביה מאריכה גוף קדמי.

פרשווטאנאסנא - מתיחה עם קוביות. המתיחה לפנים על הקוביות מדגישה את האורך בגוף הקדמי כך שהחזה יורד מטה לפני הראש.

הטייה של הקוביות לפנים כך שהקצה הקדמי מתרומם נותנת עוד מתיחה לפנים.

ירדנו עוד קומה ....

כפיפה לפנים עם קוביות

 

הכפיפה לפנים מתרחשת מתוך התארכות של השדרה הקדמית כך שעצם החזה באה לפנים ולא מטה. כאשר האורך נשמר  בגוף הקדמי החזה מתארך ומגיע לרצפה לפני הראש. העבודה עם הקוביות מעצימה את ההארכה של הגוף הקדמי. מתיחה מעולה לעמוד השדרה כך שהגוף מתכופף לפנים מהאגן והמפשעות ולא מהגב.

 

נקודות מפתח לתרגול התנוחה כניסה הדרגתית לתנוחה - הקוביות הינן מדולריות ומאפשרות עבודה במספר גבהים. הירידה בהדרגה בגובהה הקובייה מאפשרת להעצים ולשמור על התארכות השדרה בדרך מטה. המתיחה של הקוביות לפנים כך שהקצה הקדמי מתרומם מאפשרת להעצים עוד יותר את המתיחה של הגוף לפנים.

מתיחה הזרועות - עם המתיחה של הזרועות לפנים יש לשים לב שהן מתהדקות לתוך מפרק הכתף ולא נשלפות החוצה כך שהמתיחה מתרחשת בשדרה ובצידי הגוף ולא יוצרת פריקה של הכתפיים.

 

עבודה הרגליים - כמובן יש לשמור על העבודה ברגליים סיבוב הירכיים החיצוניות כלפי חוץ, והתארכות השדרה לפנים כמו שבלול היוצא מהקונכיה שלו.

 

ההתארכות של הגוף לפנים היא המקסם של הכפיפות לפנים, תחושת האורך האינסופי והגמישות של מפרקי הירכיים הופכות את הכפיפות לפנים למטעינות אנרגטית ובו זמנית מאפשרות התכנסות ורגיעה של התודעה.