תנוחות הפוכות במרכז החדר - השתלמות יוגה אוגוסט 
IMG_0441.JPG
IMG_0441.JPG
press to zoom
IMG_0438 - עותק.JPG
IMG_0438 - עותק.JPG
press to zoom
IMG_0406 - עותק.JPG
IMG_0406 - עותק.JPG
press to zoom
IMG_0407 - עותק.JPG
IMG_0407 - עותק.JPG
press to zoom
IMG_0425 - עותק.JPG
IMG_0425 - עותק.JPG
press to zoom
IMG_0429 - עותק.JPG
IMG_0429 - עותק.JPG
press to zoom
IMG_0434 - עותק.JPG
IMG_0434 - עותק.JPG
press to zoom

 

לתרגל כנגד הקיר - בשלב ראשון יש לרכוש מיומנות בתרגול התנוחות כנגד הקיר, רק כאשר יש שליטה במתודיקה הבסיסית ניתן לעבוד על שיווי משקל במרכז החדר. דגש מרכזי על השתרשות טובה של כפות הידיים חלוקת משקל בין כריות כף היד לשורש כף היד, כך שהמשקל יפול במרכז כף היד ולא לפנים על שורש כף היד כפי שקורה אצל מתרגלים מתחילים. דגש שני הוא הארכת העקבים מעלה והחזקת הגוף זקוף מתוך עבודה של הרגליים. התנתקות מהקיר בשלבים תאפשר לנסות להתייצב במרחק מהקיר אולם עדיין לחוש בביטחון שמעניק הקיר. במרכז החדר המבט פונה כלפי מטה כך שהראש מסייע לאזן את שיווי המשקל.

 

אגרוף בין הירכיים העליונות - עבודת הרגליים היא שמעניקה את היציבות לכן הנחת אגרוף בין הירכיים (או קובייה, בשלב מתקדם יותר), מאתגרת את הירכיים החיצונניות להתהדק זו כלפי זו כך שהרגליים מתארכות כמו רל אחת. ההידוק של שרירי הירך מאפשר למצוא בקלות את הייצבות הנדרשת. כל אחד יכול, זה מפתיע עד כמה יציב וקל זה מרגיש. ממש כמו לעוף.

 

איזון בנגיעות קטנות -  שיווי משקל יש למצוא לבד. אם בן הזוג מחזיק את המתרגל הוא אינו יכול לחפש את היציבות בעצמו. לכן יש לשחרר את המתרגל במידת האפשר ולתמוך רק בנגיעות קטנות בקצות האצבעות, להטות ברכות את הגוף לאחור או לפנים במידת הצורך. הנגיעות המרומזות יאפשר לו למצוא לבד את שיווי המשקל וכמובן יש לעזוב כניתן ורק לתמוך ולהעניק ביטחון מרחוק. ממש כמו ללכת בלי ולהרגיש עם תמיכה.

 

והכי חשוב יש לתרגל מספר פעמים ברצף ובתדירות מספיקה בכדי לרכוש מיומנות.

 

לעמוד במרכז החדר היא תחושה מופלאה של חירות וייציבות. היא בונה את יחסי האמון שלנו עם עצמנו. כמו שתלמידים שלי אומרים בהתחלה זה מרגיש כמו סוג של התאבדות לתוך התנוחה אולם משם צומחת תחושה של אמון וביטחון וכייף אדיר....

תנוחות הפוכות במרכז החדר - אייך עושים את זה ?

 

אדו מוקאה וריקשאסנא (עמידת ידיים)

פינצה מיוראסנא (עמידת מרפקים)

 

תנוחות הפוכות במרכז החדר הן תרגול של אמון עצמי. עד כמה נצליח למצוא את האומץ לנסות ואת הייציבות להישאר הפוכים ללא תמיכה. כמובן לפני שמתחילים להפרד מהקיר יש להגיע למיומנות בתרגול התנוחות כנגד הקיר, רק כאשר יש שליטה טובה בתנוחה ניתן לעבוד על שיווי המשקל במרכז החדר.

 

מה ניתן לעשות בכדי לרכוש אמון ומיומנות ?

 

אז כמה טיפים שעשויים לעזור :

תמונה 6 - עכשיו במרכז החדר שוב בנגיעות קטנות, לגעת לא לגעת וכשאפשר לעזוב.

תמונה 7- איזה תחושה של חירות היא למצוא את השיווי משקל מבפנים.

תמונה 5 - עמידת מרפקים במרחק קטן מהקיר רק כדי לקבל ביטחון.

תמונה 4 - מה שנגיעה קטנה יכולה לעשות ...

תמונה 1 - עמידת ידיים. עם אגרוף בין הירכיים העליונות. הידוק הירכיים לאגרוף יאפשר לייצב רגליים ולעמוד בקלות במרכז החדר ללא תמיכה

תמונה 2 - עמידת ראש עם אגרוף בין הירכיים. ללכת עם ולהרגיש בלי ...תמיכה כמובן.

תמונה 3 -עמידת ידיים בזוגות. 

נגיעות קלות בקצות האצבעות בכדי לייצב ולהעניק ביטחון.