פתיחת מפשעות עם תמיכה של בולסטר וקובייה - השתלמות יוגה ספטמבר 
IMG_9493.JPG
IMG_9493.JPG
press to zoom
IMG_9495.JPG
IMG_9495.JPG
press to zoom
IMG_9500.JPG
IMG_9500.JPG
press to zoom
IMG_9494.JPG
IMG_9494.JPG
press to zoom
IMG_9491.JPG
IMG_9491.JPG
press to zoom
IMG_9499.JPG
IMG_9499.JPG
press to zoom

תמונה 6 - סופטה פאדאנגוסטהאסנא 2 - האתגר בתנוחה הוא לפתוח זוית בין השוק לירך ברגל הכפופה, לפחות 90 מעלות ואף מעבר לכך...

תמונה 5 - אננדה בלאסנא - על חגורת הכתפיים והאגן להישאר מאוזנים במרכז. מאחר ולגוף יש נטייה ליפול לרגל הכפופה יש לפתל טבור ולהעביר משקל לרגל הישרה. 

תמונה 4 - הכנה לסופטה פאדאנגוסטהאסנא 2 - יישור הדרגתי של הרגל, בתחילה היא כפופה בכדי למתן את המתיחה ורק לאחר מספר נשימות ניתן ליישר רגל ולהניח עקב על הקיר.

תמונה 1 - הכנה לסופטה פאדאנגוסטאסנא 2 - תמיכה של בולסטר לקו השכמות ותמיכה של קובייה לראש. 

תמונה 2 - אננדה בלאסנא - איזון כתפיים במגע עם הבולסטר. יש להוריד כתף של היד מטה לכיוון הבולסטר כך ששתי הכתפיים יהיו מונחות בקו אחד. 

תמונה 3 - סופטה פאדאנגוסטהאסנא 2 - עקב וברך באותו הקו לשם כך יש לסובב מפרק ירך כלפי חוץ כך שהברך תגיע לקו העקב.

פתיחה של המפשעות בהרמות רגליים ברגל כפופה - סופטה פאדאנגוסטאסנא 2 ואננדה בלאסנא.
 
הייחוד בוואריאציות האלו הוא העבודה הפאסיבית בשימוש עם התמיכה של הבולסטר לחגורת הכתפים ושל הקובייה מתחת לראש. כאשר פלג הגוף העליון פאסיבי ניתן להתרכז בעבודה של המפשעות והרגליים. כמו כן ניתן לשמור ביתר קלות על האיזון של הכתפיים כך שיהיו בקו אחד מעל הבולסטר. 
 

אז כמה נקודות מפתח על התנוחה :

 

הכנה לסופטה פאדאנגוסטאסנא 2 - יש להקפיד כי התנועה מגיע מתוך הסיבוב של מפרק הירך כלפי חוץ כך שהברך והעקב יגיעו לקו אחד.  אנו שואפים להרחיב את הזוית שבין השוק לירך ברגל הכפופה, כך שכף הרגל נמצאת מעל עצם החזה ולא בקו האגן. כמו כן יש לוודא שהעקב מתארך ואכילס מתוח ברגל הכפופה כך שאנו לא שוברים את הקרסול אלא שומרים עליו ישר. שילוב הידיים מעל העקב מאפשר לזרועות להתארך לצדדים באופן אקטיבי ובכך לאפשר מרחב בין השכמות. שתי הכתפיים מתגלגלות לאחור ומונחות בקו ישר על הבולסטר. בכדי לקרב כף רגל לעצם החזה אנו מכופפים מרפקים מתוך המרפק הפנימי כלפי חוץ ובכך מאפשרים לכף הרגל להתקרב אל הלב.

 

סופטה פאדאנגוסטאסנא 2 - זוהי למעשה הרחבה של התנוחה הקודמת רק כאן השוק מעורסלת בתוך המרפקים הפנימיים אולם אנו מעוניינים לשמור על זוית רחבה בין השוק והירך כמו בתנוחה הקודמת וכן על התארכות של העקב לתוך כפל המרפק הפנימי. גם כאן בדומה לתנוחה הקודמת הידיים האקטיביות מובילות את התנועה של הרגליים כך שהברך תהיה בקו העקב והזוית בין שוק לירך תגדל ככול האפשר.

 

אננדה בלאסנא - בתנוחה זו אנו מעוניינים להניח עקב מעל הברך ולשמור ככול הניתן על זוית של 90 מעלות. יש להמנע בעיקר מהטייה החוצה או פנימה של השוק בכדי לא ליצור עומס על מפרק הברך. הברך תרד מטה לכיוון הרצפה ככול שהגמישות במפרק הירך תאפשר. גם כאן כמו בתנוחות הקודמות אנו מעוניינים לשמור על איזון בחגורת הכתפייים והאגן, למנוע את הנטייה ליפול לרגל הכפופה באמצעות פיתול הטבור והעברת המשקל לרגל הישרה. 

 

פתיחת המפשעות זוהי פתיחה בעלת עוצמה אנרגטית המשחררת את הרגשות החסומים בעיקר במפרקי האגן. השימון והריכוך של מפרק האגן יחד עם התמיכה הפאסיבית של הגוף העליון מאפשרת שחרור וחירות ואיסוף תנועה לכל הכיוונים. ממש מזמין לרקוד עם זה.