הכנה להנומנאסנא עם כיסא - השתלמות יוגה ספטמבר 2013
IMG_9658.JPG
IMG_9658.JPG
press to zoom
IMG_9661.JPG
IMG_9661.JPG
press to zoom
IMG_9662.JPG
IMG_9662.JPG
press to zoom
IMG_9556.JPG
IMG_9556.JPG
press to zoom
IMG_9660.JPG
IMG_9660.JPG
press to zoom
IMG_9582.JPG
IMG_9582.JPG
press to zoom
IMG_9583.JPG
IMG_9583.JPG
press to zoom
IMG_9569.JPG
IMG_9569.JPG
press to zoom
IMG_9578.JPG
IMG_9578.JPG
press to zoom

תמונה 6 - הנומנאסנא עם שני כיסאות. תמיכת הזרועות מאפשרת למתן את הפתיחה של המפשעות.

תמונה 5 - הכנה להנומנאסנא. הרגל הקדמית מתארכת לפנים מבלי לאבד איזון של האגן.

תמונה 4 - וירהבדראסנא 1 - הלוחם 1 - האגן מאוזן כנגד מושב הכיסא.

תמונה 1 - הכנה להנומנאסנא עם כיסא -איזון האגן על הכיסא. ידיים נתמכות במסעד כדי להאריך גוף קדמי ולפתוח בית חזה.

תמונה 2 - הכנה להנומנאסנא עם הכיסא - ידיים אוחזות במושב הכיסא מאחור, מדגיש את פתיחת החזה.

תמונה 3 - הכנה להנומנאסנא עם כיסא - ידיים מתארכות מעלה.

תמונה 8 - הנומנאסנא - הידוק הזנב לפנים לתוך מושב הכיסא. הרמת כף הרגל האחורית על קובייה.

תמונה 8 - הנומנאסנא רגל קדמית כנגד הקיר.

תמונה 7 - הנומנאסנא - הרגל מתארכת לפנים אולם האגן שומר על האיזון שלו.

הכנה להנומנאסנא עם כיסא - מוירהבדראסנא 1  להנומנאסנא 
 
האתגר המיוחד של תנוחת הנומנאסנא היא האיזון של האגן. בשל שליחת הרגל הקדמית לפנים יש נטייה להביא צד זה של האגן לפנים לכן יש להביאו לאחור כדי לשמור על איזון האגן. ואילו הרגל האחורית בשל הסיבוב של האגן נוטה לנוע לאחור ועלינו להביאה לפנים כדי לשמור על האיזון בין שני צידי האגן. תנוחת ההכנה עם הכיסא שומרת על איזון האגן בדיוק כמו בוירהברדאסנא 1 עם הכיסא, אנו מביאים את שני צידי האגן למגע עם מושב הכיסא ובכך מוודאים שהם מאוזנים לקו אחד.
 


אז כמה נקודות מפתח על התנוחה :

 

איזון האגן בוירהבדראסנא 1 עם כיסא (תמונה ) - בכדי לאזן את האגן יש להביא עצם הישיבה של הרגל הכפופה לאחור ואילו את עצם הכסל של הרגל האחורית יש להביא לפנים לקו המושב של הכיסא כך ששני צידי האגן מאוזנים. הרגל הכפופה נתמכת בכיסא ואילו הרגל האחורית אקטיבית. התנוחה איננה פאסיבית יש טונוס ועבודה כך שהגוף נתמך אבל איננו נשען לתוך הכיסא. המסעד של הכיסא מאפשר תמיכה לידיים בכדי להרים בית החזה מעלה.

 

הנומנאסנא עם הכיסא - עבודת רגליים - למעשה זוהי הרחבה של וירהברדאסנא 1 הרמת הרגל הקדמית על כיסא נוסף. הרגל הקדמית מתיישרת היטב על שני כיסאות, ניתן להניח כף רגל כנגד הקיר כמו בתמונה 8-9, הידוק העקב לקיר יסייע לקחת עצם הישיבה הקדמית לאחור. רגל אחורית יש ליישר היטב ולסובב  כך שעצם הכסל תבוא לפנים לקו אחד עם עצם הכסל של הרגל הקדמית. המגע עם הכיסא מבהיר את מידת הסיבוב של הירך האחורית.

 

הידוק הזנב אל הכיסא - כיפוף הרגל הקדמית והתארכות השדרה מעלה נובעים מהידוק הזנב לפנים. המגע של עצם הפיוביס הערווה עם הכיסא מבהירה ומעצימה את הידוק הזנב והתארכות של הגוף הקדמי מעצם הערווה כלפי מעלה עד לפתיחה של החזה.

 

מנח הזרועות - ניתן להניח את הזרועות בשלושה מצבים. א. ידיים הודפות את מסעד הכיסא בכדי להרים גוף עליון. ב. ידיים אוחזות בצידי המושב מדגיש סיבוב זרועות ופתיחת בית חזה. ג. הארכת זרועות כלפי מעלה מעצים הארכה  של גוף עליון מעלה.

 

הנומנאסנא בין שתי כיסאות - התמיכה של המרפקים על הכיסאות מאפשרת להיכנס לתנוחה בהדרגה וברכות מבלי להשעין את כל משקל הגוף על המפשעות. לאט ובהדרגה ניתן לשבת יותר לתוך התמיכה. כמו כן תמיכת המרפקחם מאפשרת הארכה של גוף קדמי הנוטה להתקצר ולהתכופף לפנים עם הכניסה לתנוחה יש להניח מרפקים לפנים בכדי להימנע מהרמה של הכתפיים.

 

זוהי תנוחה מדהימה הפיסוק הגדול, כמו באגדה הנומן האל הלוחם הנאמן קופץ כשרגלו האחת בדרום הודו והשנייה בסרילקה בפיסוק אדיר בין שתי היבשות. הוא מצביע צבאו של ראמה, מדלג בין היבשות בכדי להציל את סיטה אהובתו של ראמה שנחטפה על ידי מכשף רשע והוסתרה בסרילנקה. אחד מסיפור האהבה והנאמנות היפים מתוך הראמיינה המתארים את התנוחה יוצאת הדופן הזו של פיסוק אדיר, כמעט ריחוף.