ירידה מעמידת ידיים לגשר - השתלמות יוגה מתקדמת - אוגוסט 2013
press to zoom
press to zoom
IMG_9377.JPG
IMG_9377.JPG
press to zoom
press to zoom

כניסה בשתי רגליים לתנוחה, רגע ייצוב בעמידת ידיים ויישור הרגליים לאחור מתוך האיסוף של הזנב. השלב הבא הוא ירידה לגשר מלא כשכפות הרגליים על הרצפה.

התמיכה תבוא באזור האצה בכדי לאפשר לזנב להיכנס בעת הכפיפה לאחור. הרגליים ממוקמות על הקיר במרחק אשר מאפשר ליישר רגליים ולפתוח חזה.

הכנה להתרוממות לתנוחה - המסייעים אוחזים כפות ידיים בכדי לשמש תמיכה למתרגל ולאפשר לו לרדת לתנוחת הגשר מתוך איסוף הזנב.

עמידת ידיים - עמידת ידיים במרחק מהקיר כשהרגליים כפופות מאפשרת להשתמש בהשתרשות כפות הרגליים על הקיר בכדי לפתוח אגן וחגורת כתפיים ולהאריך שדרה מעלה.

ירידה מאדומוקאה וריקשאסנא (עמידת ידיים) לאורדווה דניוראסנא (גשר)

 

מפתיע עד כמה הירידה לתנוחת הגשר מעמידת ידיים רכה ופתוחה יותר מהעלייה לגשר מהרצפה באופן הקלאסי. ההתארכות של הגוף כלפי מטה נותנת את יתרון העבודה יחד עם כיוון הכבידה ומאפשרת פתיחה ואורך בשדרה. הידיים מתארכות היטב כיוון שנקודת המוצא הינה עמידת ידיים המסתמכת על יישור מלא שלהן.

 

נקודות מפתח לתרגול התנוחה כניסה הדרגתית לתנוחה - הכניסה מדורגת בשלבים מכינה את הגוף היטב לתנוחה המלאה. בתחילה עמידת ידיים סמוך לקיר אז במרחק כיפוף של הרגליים מהקיר, לאחר מכן במרחק גדול יותר המאפשר יישור של הרגליים ולבסוף ירידה לתנוחת הגשר המלאה.

איסוף הזנב וירידה לתנוחה מתוך גמישות של האגן - כל עוד אנו עולים לעמידת ידיים והרגליים על הקיר ניתן להתרומם רגל לאחר רגל לתנוחה אולם כאשר המטרה היא ירידה לגשר מלא עלינו לכפוף ברכיים ולהיכנס לתנוחה בשתי הרגליים יחד מתוך הידוק הזנב. 

 

שימו לב לעבודה בזוגות התמיכה של בני הזוג צריכה להיות מתואמות וממוקמת באזור הזנב כדי לסייע לפתוח את האגן בדרך מטה.האחיזה של הידיים באזור האמה מעל למפרק כף היד, מוטב להחזיק ידיים בצד מנוגד בכדי שהיציבה של המסייע תהיה איתנה.

 

שימוש בחגורה - חגוורות המצויות עלה על הירכיים החלק העליון של הירכיים על המתרגלת בתנוחה אינם שייכים באופן מיוחד לעבודה על התנוחה הן נמצאות שם בכדי לסייע לה לה להפעיל את שרירי הירך כנגד החגורה. הן משמשות מעין תזכורת לעבודה של הירכיים.

 

הקלות והספונטניות של התנועה המסתמכת על האינטלגנציה הטבעית של הגוף היא נפלאה ומשכרת. 

מומלץ לתרגל זאת מספר פעמים ברצף, לאחר שמתחילים פשוט לא רוצים להפסיק ...