פיתולים בשלשות - איזון מושלם בתנוחהpress to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

איזון אגן לפריווריטה טריקונאסנא חגורה מעבר לאגן, מתיחה של עצם הישיבה ברגל הקדמית  מעלה. 

פריווריטה טריקונאסנא בשלשות.

בן זוג ראשון מאזן אגן עם חגורה. בן זוג שני מהדק שכמה ופותח חזה.

פריווריטה פרשריטה פודוטאנאסנא בשלשות. פיתול בפיסוק הגדול.

בן זוג אחד מאזן את האגן עם חגורה. בן זוג שני מהדק את השכמה לפנים ופותח חזה.

איזון האגן עם חגורה על המפשעה של הרגל הנגדית לפיתול הנוטה לקורס מטה.

פיתולים בתנוחות העמידה בשלשות

 

תנוחות הפיתול של תנוחות העמידה דורשות איזון רב כדי להגיע לישורת טובה בתנוחה. האגן נוטה לצאת מאיזון בכדי לאפשר לבית החזה להגדיל את טווח הפיתול. התמיכה בשלשות מאפשרת לשמור את האיזון של האגן מצד אחד ולאפשר טווח פיתול גדול בבית החזה מהצד השני. התוצאה היא פיתול מאוזן להפליא. נקודות מתודיות בהתייחס לווריאציה זו של ביצוע התנוחה :

איזון האגן בפיתול של הפיסוק הגדול (פרווריטה פרשריטה פודוטאסנא ) נעשה באמצעות חגורה על הרגל הנגדית לפיתול כך ששתי עצמות הישיבה יהיו באותו הקו. בכדי ללמוד להביא את האיזון לאגן ללא תמיכה יש להשריש עקב לרצפה ולהרים ירך פנימית מעלה כך תמנע הקריסה בצד זה של האגן.

איזון האגן בפריווריטה טריקונאסנא נעשה באמצעות חגורה במפשעות הקדמיות בשני צידי האגן. בן הזוג המסייע מותח עצם ישיבה של הרגל  הקדמית מעלה ואת הישבן ברגל האחורית מהאצה הצידה (כלפי חוץ) וכלפי מטה משום שיש לצד זה של האגן נטייה להתרומם. לעצם הישיבה של הרגל הקדמית יש נטייה לקרוס מטה ולכן על בן הזוג המסייע למשוך צד זה של החגורה יותר בכדי להביא את האגן לאיזון.  הרמת עצם הישיבה ברגל הקדמית יאזן גם את תנועת האגן בצד הרגל האחורית ויאפשר לו למצוא את המקום שלו.אחיזת החגורה בידי בני הזוג התומכים באגן היא סמוך לאגן כך שתתאפשר תנועת מתיחה יעילה יותר, שליטה מלאה ויציבות. יש לשים לב לכך משום שבדרך כלל יש רתיעה ממגע קרוב הנוגע באגן. מתיחת החגורה כשנקודת האחיזה של הידיים היא במרחק מהאגן איננה מאפשרת את היציבות הנדרשת לתנוחה ומאמצת יותר את הבן הזוג המסייע. פתיחה של בית החזה מתרחשת כאשר בן הזוג המסייע מותח מצד אחד את הזרוע והכתף העליונה מעלה ומצד שני מהדק בעדינות עם המותן או הירך (תלוי בגובהה שלו יחסית למתרגל) את השכמה התחתונה לפנים. באופן כזה מתאפשרת פתיחה מלאה של בית החזה.שמירה על קו ישר של השדרה כך שהחזה והאגן יהיו בקו אחד. יש להקפיד עוד לפני שמתחילים בפתיחה אינטנסיבית של בית החזה על כך שהמתרגל שומר על הישורת של השדרה בתנוחה. האחריות לכך מוטלת על בן הזוג המסייע לפתיחת החזה, ראשית עליו לוודא שהשדרה ישרה ורק אחר כך לפתל. בעת הפיתול יש להימנע מלהטות את הגוף ולהקפיד לשמור על הישורת של השדרה כדי לא להוציא את הגוף מאיזון.עבודה בשלשות, דורשת תיאום רב ורגישות כך שהיציבות של המתרגל לא תפגע. יש לשים לב שהמתיחה בין שני בני הזוג מתרחשת באותה עוצמה.