דניוראסנא - השתלמות יוגה מתקדמת אוגוסט

press to zoom
press to zoom

דניוראסנא בזוגות - מתיחה לאחור בקרסוליים מעבירה את המשקל לאחור כך שהזנב משתרש מטה והרגליים פותחות את החזה.

דניוראסנא עם שמיכה - מיקום השמיכה מעל עצמות הכסל באזור הבטן התחתונה מאפשר להעביר משקל לאחור.

פתיחת החזה בדניוראסנא (תנוחת הקשת)

דניוראסנא, תנוחת הקשת קיבלה את שמה בשל  הדמיון לקשת. גב כף הרגל מותח לאחור ופותח את החזה כמו מיתר של קשת. המורכבות של התנוחה הינה מיקום מרכז הכובד של הגוף במרכז כך שהחזה יוכל להיפתח מצד אחד והירכיים תוכלנה להתארך ולהתרומם מצד שני. הנטייה של רוב המתרגלים היא ליפול לפנים לכיוון החזה ובכך למנוע פתיחה שלו. הוואריאציה הזו של תנוחת הקשת מלמדת להעביר את המשקל לאחור ולפתוח את החזה למקסימום.

נקודות מפתח לתרגול התנוחה הכנה טובה לכניסה לתנוחה - התנועה בתנוחה מתרחשת מתוך מתיחת כפות הרגליים לאחור לכן עוד לפני ההרמה של הגוף לתנוחה המלאה, מוטב למתוח רגליים לאחור, להדק זנב פנימה ולפתוח חזה כך שהחזה נפתח אולם הבטן התחתונה עדיין איננה מתרוממת מהרצפה. הכנה טובה תאפשר להבין את התנועה ולהיכנס באופן נינוח ומדויק יותר לתנוחה המלאה.

 

שימוש בשמיכה - השמיכה מרימה את הבטן התחתונה ומסייעת להיתארכות הגוף הקדמי כך שהמשקל עובר לאגן. השמיכה ממתנת מאד את המאמץ של הרמת הגוף מעלה . מיקום השמיכה יהיה מעל עצמות הכסל ממש באזור הבטן התחתונה, במידה והשמיכה תמוקם מתחת לעצמות הכסל נקבל תופעה הפוכה בה הגוף ייטה לפנים וימנע את פתיחת החזה במקום להטות אותו לאחור ולסייע בפתיחה שלו.

 

עבודת הרגליים בתנוחה - הרגליים הם המנוע של התנוחה, הן שמובילות את הגוף מעלה ופותחות את החזה כמו חץ המותח את מיתר הקשת. תנועת כפות הרגליים היא מעלה ולאחור.העבודה בזוגות - מתיחת הקרסוליים לאחור מסייעת לפתיחה של החזה ולהידוק הזנב מטה. המתיחה מרככת וממתנת את המאמץ והופכת את התנוחה שהיא מאמצת ותובענית באופן רגיל לפאסיבית. כל מה שנותר הוא להתענג על הפתיחה ....

 

הוואריאציה הזו מרככת מאד את המאמץ המושקע בתנוחה והופכת תנוחה תובענית זו לרכה ופתוחה. כמו כן היא מבהירה את הידוק הזנב ואת מיקום מרכז הכובד בחלק האחורי של האגן במקום הנטייה הרווחת ליפול לפנים. התוצאה היא רכות ופתיחה מפתיעה.