אושטראסאנא (תנוחת הגמל) - השתלמות יוגה מתקדמת אוגוסט

IMG_9487.JPG
IMG_9487.JPG
press to zoom

אושטראסאסנא כשהידיים בגורודאנא - וואריאציה אלגנטית ורכה אשר פותחת את החזה באופן מיוחד.

אושטראסאסנא (תנוחת הגמל) כשהידיים בגורודאסנא (תנוחת הנשר)

וואריאציה מיוחדת של אושטראסאסנא אשר משלבת פתיחה של החזה באמצעות תנוחת הנשר, האפקט של מנח הידיים מדגיש במיוחד את הקשר בין תנועת הראש והידיים לאחור ובין הרמה של עצם הסטרנום בחזה.

 

נקודות מפתח לתרגול התנוחה תנוחת כפות הידיים והזרועות - תנוחת הנשר בידיים יוצרת אפקט מיוחד לפתיחת החזה בתנוחה. המרפקים מתרוממים מעלה ומובילים את התנועה של עצם החזה כלפי מעלה ובכך מדגישים את הקשר בין שתי התנועות כמו שני צדדים של נדנדה, ככול שהמרפקים יתרוממו לאחור כך החזה יפתח כלפי מעלה. יש להקפיד על ביצוע מדויק של תנוחת הנשר כך שכפות הידיים בקו המרפקים ולא נצמדות לפנים ושהן שלובות היטב בתנוחה. 

עבודת הרגליים בתנוחה - כמו בתנוחת הגמל על הרגליים הן היתדות הבסיס של התנוחה, יש לשים לב שגב כף הרגל מתארך לאחור ומצוי במגע מלא עם הרצפה. בכדי לשמור את כפות הרגליים מקבילות כדאי להניח ביניהן קוביה ולהקפיד שהקרסוליים צמודים אליה. הירכיים מתרוממות מעלה יחד עם עצמות הכסל בכדי לפתוח את האגן והזנב מתהדק לפנים. יש לשים לב שהאגן מצוי בקו הברכיים ולא נוטה לאחור כך שהאגן נשאר פתוח.שימו לב - בכדי לפתוח חזה בתנוחה כל הגוף הקדמי מתארך כלפי מעלה, עצמות הכסל מתארכות מעלה ומתחילות את ההקשתה של הגוף מהאגן ואילו המרפקים מובילים את הפתיחה של בית החזה מעלה ולאחור. 

 

הוואריאציה הזו מדגישה את פתיחת החזה ואת הקשר בין תנועת המרפקים והראש להרמת עצם החזה. התחושה היא של קלות וגמישות כאילו הגוף מתארך לאחור לאורך קשת ארוכה ואלגנטית וכמעט אינסופית.